درد زانو

 در زانو

زانو از مهم ترین و در عین حال از پیچیده ترین بخش های بدن می باشد همچنین زانو مفصلی است که تحت فشار های زیادی قرار می گیرد . زانو بزرگترین مفصل بدن است و آسیب پذیری بالایی دارد . زانو سر استخوان‌های درشت‌نی و ران را به هم وصل می‌کند و شامل غضروف در سر استخوان‌ها، تاندون‌ها و رباط‌های حمایتی است. این مفصل، به دلیل جایگاه خود، در هنگام ضربه یا تحرک، در معرض آسیب‌های فراوانی قرار می‌گیرد که این آسیب‌ها فرد را مستعد درد زانو در هر سنی می‌کنند. درد ایجادشده می‌تواند در مفصل زانو یا در کنار آن احساس شود که هر یک دلایل مختلفی می‌تواند . شایع ترین آسیب های زانو شامل شکستگی در اطراف زانو ، دررفتگی و پیچ خوردگی و پارگی بافت‌ های نرم مانند رباط‌ ها است . در بسیاری از موارد ، آسیب های وارده به زانو ، بیش از یک ساختار را درگیر می‌ نماید . درد و تورم شایعترین علامت آسیب دیدگی زانو است . علاوه بر این ، ممکن است زانوی شما گیر کند یا قفل شود . بسیاری از آسیب های زانو باعث بی‌ ثباتی می‌ شوند . رایج ترین آسیب های زانو عبارت اند از :
آرتروز زانو
پارگی منیسک
پارگی تاندون صلیبی
التهاب بورس مفصلی زانو
آسیب تاندون طرفی
زانوی پرانتزی
زانوی ضربدری
در بسیاری از موارد درمانهای فیزیوتراپی کمک شایانی در درمان مشکلات زانو دارد،نکته مهم دیگر اینست که روشهای فیزیوتراپی در جلوگیری از آسیبهای بیشتر زانو موثر است.
فیزیوتراپیست با تشخیص علت اصلی درد زانو روش فیزیوتراپی مناسب را برای بیمار انتخاب میکند از جمله این روش ها، الکتروتراپی، لیزرتراپی، مگنت تراپی، داری نیدلینگ، الکترو اکوپانکچر، تمرین درمانی و … میباشد.
ما درکلینیک فیزیوتراپی پرنو با ارائه خدمات مناسب و تجهیزات مدرن فیزیوتراپی سعی داریم لذت زندگی بدون درد را به شما هدیه کنیم.

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید