درد شانه

 در شانه

درد شانه در محل مفاصل شانه و اطراف آن ایجاد می شود. در بعضی موارد، تشخیص درد مفصل شانه و کتف از گردن درد دشوار و سخت می باشد. البته در برخی موارد درد های گردن منجر به بروز درد شانه می شود که با درمان گردن درد می توان به بهبود درد مفصل شانه کمک کرد. شانه ها که محل اتصال بازوها به ستون بدن هستند، بیشترین حرکت را در بین مفاصل بدن دارد. این سطح بالای حرکت می تواند باعث ناپایداری نسبی مفاصل شانه شود. شانه درد اغلب در نتیجه یک بیماری یا آسیب دیدگی ایجاد می شود که می تواند بر ساختارهای مفصل شانه (تاندون ها، رباط ها، عضلات، و استخوان ها) تاثیر گذارد.

نتیجه ی آن به علت زمینه ای آن بستگی خواهد داشت. درد شانه و کتف ممکن است تنها تا چند هفته ، یا چند سال یا ممکن است برای همیشه ادامه داشته باشد. البته اگر علت درد شانه و کتف به موقع تشخیص داده و درمان شود، اغلب ممکن است به برطرف کردن یا کاهش چشمگیر درد در شانه تان کمک کند.
ازجمله مواردی که باعث درد درناحیه شانه میشود
بی ثباتی(دررفتگی)
تاندونیت و بورسیت
شانه یخ زده
آرتروز
درد ارجاعی از گردن
تریگرپوینت در عضلات اطراف شانه
ما در کلینیک فیزیوتراپی پرنو با استفاده از تخصص و مهارت و در دست داشتن تجهیزات مدرن ازجمله لیزر پرتوان، مگنت تراپی ،اولتراسونیک ، شاکویو تراپی ، سوزن خشک ،الکترو اکوپانکچر و…. سعی داریم لذت زندگی بدون درد را بشما هدیه کنیم

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

کینزیوتپینگ